Hoe leer ik God kennen stap 8 8/21
Stap 8 Schrikken in de spiegel.
Wat is zonde? Zonde is alles wat het volmaakte leven verstoord. Dit gebeurt als de mens zich van Gods afwendt, of als we het beter denken te weten dan de Schepper, de bron van het leven en de liefde. Je kunt de mens vergelijken met de werking van een accu. Als je de accu afkoppelt van de energiebron, zal deze op een gegeven moment dood of uitgeput zijn. Sinds de zondeval heeft de mens zich afgewend van de Schepper. Ons denken is egoïstisch geworden en daarmee ook ons handelen, zo erg zelfs dat we geen duidelijk onderscheid meer hebben tussen goed en kwaad. Onze karakters zijn misvormd.
Om tot inzicht te komen heeft God ons de tien geboden gegeven. God heeft zelf kort en bondig deze wet op twee stenen tafelen geschreven (Exodus 20:1-17) Wie zich daaraan houdt vervult deze wet. Afwijking hiervan noemt God zonde, hoe klein ook de afwijking in onze ogen moge zijn, het gevolg is uiteindelijk de dood. Oorzaak en gevolg !
Wat wij ook doen, wij kunnen de gevolgen niet wegnemen. Vaak wordt de gedachte gevoed dat de wet der 10 geboden is weggedaan. Dit is een onjuiste gedachte. Want wat houdt de wet in ? Niet anders dan het uitgedrukte karakter van God en Jezus; liefde. Een andere omschrijving vind je in 1 Cor. 13 In stap 3 heb je hier al iets over kunnen lezen. De wet zegt dat moord zonde is. Als de wet niet meer zou gelden, dan is moord geen zonde. Stel dat iemand die jou lief is wordt vermoord, veroorzaakt dit dan geen verdriet ? Verstoort dit niet een gelukkig leven ? Natuurlijk wel, het maakt een grote inbreuk op een volmaakt leven. Daarom zegt God ook dat de wet en daarmee de liefde altijd zal blijven bestaan, het is de basis van een vreedzaam en gelukkig leven. Jezus bevestigt dit nog eens in Math 5:17
“Meen niet, dat Ik gekomen ben om de wet of de profeten te ontbinden….maar om te vervullen.”
Onthoudt dit principe bij alles wat je leest want dit geeft inzicht tussen goed en kwaad.
Door de wet weg te doen, wordt dus niet het kwaad uit ons karakter weggedaan. Zelfs onze samenleving blijkt niet zonder (onze onvolmaakte) wetten te kunnen functioneren. De wet, de liefde, en Jezus leven zijn als een spiegel voor je waardoor jij jouw karakter kan vergelijken. Is het dan niet schrikken en slikken? God biedt genezing aan !
Als jij het toestaat, ziet Hij in jou reeds de perfecte mens, het resultaat van Zijn genezingsplan voor jou!